EKUZ a prywatne ubezpieczenie na wyjazd? 4 różnice
jesteś tu: Home \ Bez kategorii \ EKUZ a prywatne ubezpieczenie na wyjazd? 4 różnice
ubezpieczenia grupowe
29 grudnia 2019 - 21:51 w Bez kategorii

EKUZ a prywatne ubezpieczenie na wyjazd?

Wyjeżdżacie za granicę na narty? Czekacie na swój wymarzony urlop? Ubezpieczenie na wyjazd ma wiele zadań. Ma zabezpieczyć nasze koszty leczenia, pozwolić zaoszczędzić własne pieniądze oraz pozwolić odzyskać utracony bagaż.

Moi klienci pytają mnie często czym się różni karta EKUZ wydawana w NFZ a prywatne ubezpieczenie na Wasz wyjazd (zagraniczną podróż).

„Panie Piotrze a czym się różni to słynne EKUZ od prywatnego ubezpieczenia na wyjazd które kupuję u Pana”

Takie pytanie usłyszałem wczoraj od Pani Izabeli przed jej wyjazdem. To kolejne pytanie jakie zadają mi klienci przed wykupieniem ubezpieczenia na wyjazd.

„Dlatego mamy 4 podstawowe różnice pomiędzy kartą EKUZ a prywatnym ubezpieczeniem na wyjazd Pani Izabelo” – odpowiedziałem. Jesteście ciekawi?

Reasumując najważniejsza i po pierwsze ubezpieczenie prywatne dotyczy szerokiego zakresu ochrony takie jak: koszty leczenie, następstwa nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone osobom trzecim oraz ochrona bagażu.

Reasumując więcej przeczytacie https://ubezpieczeniapuls.pl/najlepsze-ubezpieczenie-na-podroz/

Karta EKUZ chroni natomiast tylko koszty leczenia.

  • Kolejną ważną różnicą jest zakres działania ochrony ubezpieczenia. Ubezpieczenie prywatne kupowane u Agenta działa w Europie i na terenie całego świata. Karta EKUZ działa tylko na terenie Unii Europejskiej. Czyli jeśli wyjedziecie na Białoruś lub do Japonii albo USA karata EKUZ nie będzie działać. Ze względu na fakt wyjazdów poza Unię europejską koniecznie wykup ubezpieczenie na wyjazd.
  • Równie istotną różnicą pomiędzy kartą EKUZ i prywatnym ubezpieczeniem podróżnym jest brak kosztów ratownictwa w ubezpieczeniu EKUZ. Ubezpieczenie prywatne to również ubezpieczenie kosztów ratownictwa takich jak np.: helikopter na stoku gdzie złamaliśmy nogę czy ratunkowe skutery wodne ratujące nas na wodzie.
  • Ostatnią ważną różnicą pomiędzy EKUZ a prywatnym ubezpieczeniem na podróż jest możliwość korzystania z różnych placówek medycznych. Karta EKUZ pozwala tylko na leczenie w publicznej służbie zdrowia a ubezpieczenie prywatne to możliwość leczenie zarówno w publicznych jak i prywatnych ośrodkach zdrowia.

Czy  w sytuacji zagrożenia życia zastanawiacie się czy placówka zdrowotna gdzie trafiliście jest prywatna czy publiczna?

Oczywiście że nie. Zależy Wam na wyleczeniu Waszych dolegliwości. Ubezpieczenie prywatne daje taką możliwość niezależnie gdzie traficie.

Czy powyższe różnice są znaczące. Oczywiście, że tak! w związku z tym zastanów się przed podjęciem decyzji.

Więcej przeczytacie: https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/

Podsumowując ubezpieczenie prywatne daje pełną ochronę podczas Waszych wymarzonych wakacji zarówno na nartach, na plaży czy gdziekolwiek wypoczywacie. Nie zapomnijcie do mnie zadzwonić przed swoim wymarzonym wyjazdem na zimowe wakacje. Reasumując ubezpieczenie prywatne zabezpiecza od wszelkich zdarzeń a EKUZ tylko część.

Zadzwoń