5 rad jak obniżyć cenę swojego ubezpieczenia OC i Autocasco
jesteś tu: Home \ Aktualności \ 5 rad jak obniżyć cenę swojego ubezpieczenia OC i Autocasco
OC Firmy
12 grudnia 2016 - 13:03 w Aktualności, Porady

Jeśli jesteś „dumnym” posiadaczem własnego auta to na pewno słyszałeś o podwyżkach ubezpieczenia Twojego pojazdu.

Na co powinieneś zwrócić szczególną i co ma wpływ na cenę Twojego ubezpieczenia?.

  1. Jesteś posiadaczem pojazdu do 25 roku życia lub posiadająca prawo jazdy do 3 lat.

Jeśli tak jest to miejmy na uwadze, że na pewno cena dla takiego użytkownika auta będzie znacznie wyższa niż dla osoby powyżej 25 roku życia z prawem jazdy powyżej 3 lat.

Dlaczego?

Statystyki są nieubłagane i wyraźnie mówią, że właśnie tacy kierowcy powodują najwięcej szkód komunikacyjnych.

Co można zrobić?

Poprosić rodzica żeby został współposiadaczem tego pojazdu jeśli jest kierowca bezszkodowym, co pozwoli na częściowe wykorzystanie zniżek rodzica przy ubezpieczenia auta dziecka.

Na co powinniście zwrócić uwagę przy takim rozwiązaniu?

Jeśli dziecko zrobi szkodę na tym pojeździe to zarówno rodzic jak i pociecha tracą zniżki dotychczas wypracowane.

  1. Wybierasz sposób naprawy auta w trakcie likwidacji szkody „Serwis vs Kosztorys”.

To w jaki sposób będzie likwidowana Wasza szkoda ma wpływ na cenę zawieranego ubezpieczenia.

Dlaczego?

Naprawa auta po szkodzie w serwisie czyli tzn. „ASO” to wygoda i pewność, że pojazd będzie naprawiany bezgotówkowo oraz na częściach oryginalnych producenta Auta. Naprawa auta poprzez tzn. kosztorys to naprawa pojazdu poprzez wycenę na podstawie części zamiennych, w warsztatach innych niż serwis.

Na co powinniście zwrócić uwagę przy takim rozwiązaniu?

Gdy zdarzy nam się szkoda i Nasze wymarzone auto będzie naprawiane w Warsztacie na częściach „zamiennikach” możemy być rozczarowani wysokością odszkodowania (pomniejszenie o amortyzację tzn. zużycie techniczne) oraz jakością takiej naprawy.

  1. Suma ubezpieczenia pojazdu.

Wartość Waszego pojazdu jaką otrzymujecie na polisie ma wpływ na wysokość płaconej przez Was składki.

Dlaczego?

Jeśli auto zostanie Wam skradzione lub zostanie stwierdzona tzn. szkoda całkowita to właśnie maksymalnie ta suma znajdzie się na Waszym koncie tytułem odszkodowania.

Gdy wartość auta będzie zaniżona otrzymacie niższe odszkodowanie, które nie pozwoli wam na zakup auta tej samej klasy podobnej marki.

Gdy wartość auta będzie zawyżona to „przepłacicie” za ubezpieczenie, a w momencie szkody likwidator zweryfikuje prawidłową wartość pojazdu.

Co polecamy?

Uczciwie wycenić Wasz pojazd uwzględniając jego rzeczywista wartość rynkową co pozwoli optymalnie wycenić cenę ubezpieczenia.

  1. Bezpośrednia likwidacja szkód w ubezpieczeniu OC.

Dla wielu z Was tzn. BLS (bezpośrednia likwidacja szkód) nie mówi za wiele. Jednak jej brak może mieć duży wpływ na Wasze zadowolenie w przypadku wystąpienia szkody Waszego pojazdu. Część Towarzystw Ubezpieczeniowych ERGO Hestia, PZU, Warta, Aviva, Concordia Ubezpieczenia, Gothaer, Liberty Ubezpieczenia, UNIQA i Axa Direct likwidują za swoich klientów szkody z OC.

Dlaczego?

Ponieważ właśnie ta opcja pozwala „prosić” Waszego ubezpieczyciela który posiada BLS o wsparcie i pomoc w likwidacji Waszej szkody z OC. Oszczędzacie czas, stres i być może pieniądze zgodnie z zasadą „czas to pieniądz”.

  1. Uczciwy i sprawdzony Agent/ Doradca Klienta.

Uważamy, że uczciwy Agent jest w stanie doradzić każdemu klientowi dobre i optymalne cenowo ubezpieczenie nie rezygnując z zakresu ochrony dla jego pojazdu.

 

Zadzwoń