Jak dobrze ubezpieczyć firmę?. Najważniejsze informacje.
jesteś tu: Home \ Aktualności \ Jak dobrze ubezpieczyć firmę?. Najważniejsze informacje.
3 sierpnia 2019 - 17:24 w Aktualności, Porady

Ubezpieczenie firmy to ważna decyzja. Jak dobrze ubezpieczyć firmę?

„Od 10 lat prowadzę swoją firmę Panie Piotrze i nigdy nie miałem szkody” .

Na moje szczegółowe pytania Pan Krzysztof przyznał się. Do czego? Że miał dwa procesy sądowe. Ze względu na ten fakt odzyskiwał swoje pieniądze właśnie w taki sposób. W związku z tym otrzymywał zwrot za szkody które Pan Krzysztof spowodował swoją działalnością. Jak dobrze ubezpieczyć firmę?

Od słowa do słowa okazało się, że Pan Krzysztof ubezpiecza swój samochód. ze względu na ten fakt logiczne wydaje się ubezpieczenie firmy. W związku z tym niezrozumiałe jest brak takiego ubezpieczenia w jego firmie. Mimo, że jest jego głównym źródłem utrzymania. Nigdy (!). Naprawdę. Byłem zaskoczony. Ubezpieczając firmy od ponad 5 lat. Widziałem i pomagałem likwidować niejedną szkodę u swoich klientów.

No to zacznijmy od początku. Na co zwrócić uwagę i jak dobrze ubezpieczyć firmę?

  1. Przede wszystkim musimy się zastanowić czego się boimy. Od jakich zdarzeń możemy się zabezpieczyć np.: Pan Krzysztof stawiał często swojego dostawczaka w odludnych miejscach ponieważ zajmował się infrastrukturą światłowodową. Okradali go kilka razy.
  2. Czy mamy świadomość, że ubezpieczenie firmy ma minimalizować skutki potencjalnej szkody? Podsumowując jego zadaniem jest zminimalizować finansowe obciążenia wynikające ze szkody.

UWAGA!

Warto rozważnie prognozować sumy ubezpieczenia i mieć świadomość konsekwencji . Np: Za kradzież wyposażenia z Waszego biura dostaniecie nie więcej niż… Sumę ubezpieczenia którą sami ustalicie.

  • Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę potencjalne szkody wynikające ze specyfiki działalności danego przedsiębiorcy. Np. prowadząc warsztat samochodowy rozszerzmy odpowiedzialność o odpowiednie klauzule. Jakie? np: szkody wyrządzone na parkingu przed warsztatem. Mając biuro architektoniczne, rozszerzymy ubezpieczenie o szkody wyrządzone przez podwykonawców.
  • Ubezpieczamy firmę w sprawdzonych Towarzystwach ubezpieczeń o dobrej reputacji w likwidacji szkód dla firm. Jak to sprawdzić? Doświadczony Agent pomaga likwidować szkody swoich klientów i na tej podstawie umie ocenić reputację danego Towarzystwa.
  • Czy tanio oznacza dobrze. Wszystko zależy od pośrednika który Was będzie obsługiwać. Są branże gdzie składka minimalna będzie wynosić kilkaset złotych a będą firmy gdzie zrobimy ubezpieczenia za 200-500 zł. składki rocznej.

Zapytaj mnie o szczegóły chroniąc Twoje pieniądze i jak dobrze ubezpieczyć firmę.

Zadzwoń