Jakie jest Najlepsze ubezpieczenie na życie?
jesteś tu: Home \ Aktualności \ Jakie jest Najlepsze ubezpieczenie na życie?
Najlepsze Ubezpieczenie na życie
20 sierpnia 2019 - 21:01 w Aktualności, Porady

Jakie jest Najlepsze ubezpieczenie na życie?

Jeśli szukamy najlepszego ubezpieczenia na życie to koniecznie musimy rozróżnić z czego się składają ubezpieczenia życiowe:
1. Najważniejsza część najlepszego ubezpieczenia na życie to tzn. ochrona na zdrowie i życie.

2. Druga cześć najlepszego ubezpieczenia na życie to tzn. inwestycja i oszczędzanie.
Mówiąc najlepsze ubezpieczenie na życie myślę tylko o pierwszej części czyli tzn. ochronie na życie i zdrowie – bez inwestycji i oszczędzania.
Dlaczego chcę się skupić tylko na części ochronnej? Ponieważ to kręgosłup ubezpieczeń życiowych- chronić od wszelkich zdarzeń które mogą Nam zrobić krzywdę.
Jak rozumieć ubezpieczenie na życie?

Znacie ubezpieczenie Autocasco przy samochodzie? Zadaniem autocasco jest chronić auto od stłuczek, wypadków i naprawiać pojazd w przypadku gdy takie się zdarzą.

Ubezpieczenie na życie działa dokładnie tak samo z tym, że zamiast pojazdu ubezpieczamy swoje życie i zdrowie..
Tym samy Towarzystwo Ubezpieczeń na życie za odpowiednią składkę bierze na siebie ryzyko tego, że coś Nam się stanie. W takiej sytuacji w zależności od zdarzenia wypłaca Nam lub w przypadku naszej śmierci osobom bliskim ustaloną wcześniej sumę ubezpieczenia.

„Panie Piotrze potrzebuję ubezpieczenia na życie.. Pilnie!”

Zazwyczaj takie hasło u każdego Agenta ubezpieczeniowego powoduje przyśpieszone bicie serca bo za chwilę będę mógł sprzedać mojemu klientowi ubezpieczenie. Jednak czy aby na pewno to idealna sytuacja?
Gdy klient w tym przypadku Pani Mariola potrzebuje pilnie ubezpieczenia na życie to z mojego doświadczenia zdarzyła się jedno z poniższych sytuacji:
– ktoś w rodzinie umarł na poważną chorobę,
– ktoś w rodzinie zmarł w wypadku,
– mój klient ma podejrzenie poważnej choroby…

Jak w dwóch pierwszych przypadkach taka motywacja do zakupu ubezpieczenia jest wzorcowa… to trzecia sytuacja gdy ubezpieczamy swoje życie bo podejrzewamy poważną chorobę już taka nie jest.

Dlaczego? Ponieważ osoba już chora, czekająca na diagnozę od lekarza, zazwyczaj otrzyma odmowę ubezpieczenia swojego życia lub zdrowia. Jakie są wyjątki?

Wyjątkiem są popularne i mało inwazyjne choroby takie jak : nadciśnienie, Hashimoto itp. W tej sytuacji Towarzystwo zazwyczaj przyjmuje do ubezpieczenia i bardzo rzadko nieznacznie podnosi składkę ubezpieczeniową akceptując chorobę klienta.
Co chcemy przez to powiedzieć?
– że w ubezpieczeniu na życie nie warto kłamać nie mówiąc o swoich chorobach,
– koniecznie należy skupić się tylko na części ochronnej ubezpieczenia bez funkcji odkładania, oszczędzania,
– nie należy czekać z ubezpieczeniem do momentu gdy będziemy starsi ponieważ mało Towarzystw będzie chciało zaakceptować Nasze ryzyko związane z wiekiem.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Zapraszam do kontaktu gdzie w paru słowach ocenimy Twoją sytuację… Porada nic nie kosztuje.

Zadzwoń