Jak nie zniszczyć sobie życia z powodu posiadania drona? Ubezpieczenie drona.
jesteś tu: Home \ Aktualności \ Jak nie zniszczyć sobie życia z powodu posiadania drona? Ubezpieczenie drona.
ubezpieczenie drona
16 stycznia 2020 - 15:58 w Aktualności, Bez kategorii, Filmy

Ubezpieczenie drona. Wielu z moich klientów posiada drona.

Czy zdajecie sobie sprawę na jakie ryzyka jesteście narażeni?

Wyobraźcie sobie, że Wasz dron wzbije się w powietrze. I nagle stracicie nad nim kontrolę. Zdajecie sobie sprawę co się może stać?

To urządzeni gdy tracicie nad nim kontrolę staje się bardzo niebezpiecznym narzędziem.

Co może się stać?

Np. spadnie na przejeżdżający samochód albo na inne stojące mienie osoby trzeciej.

Dlatego a co będzie gdy dron spadnie na człowieka? Macie świadomość jakie konsekwencje zdrowotne mogą być przyczyną tego zdarzenia? Wyobraźcie sobie, że człowiek ten trafia do szpitala na poważne leczenie, proces rehabilitacji może być bardzo długi i kosztowny.

A co będzie gdy osoba ta nie wyjdzie z tego zdarzenia cała i okaże się, że zginie człowiek?

Konsekwencje są trudne do przewidzenia dla posiadacza drona a co dopiero dla jego ofiary…

Przeczytaj więcej na Facebooku:https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/

Podobna sytuacja może dotyczyć zniszczenia mienia przez Wasz latający obiekt. Przede wszystkim jeśli traficie w mienie o dużej wartości to koszty naprawy lub wymiany urządzenia lub innej rzeczy będzie spoczywać na Was. To wy zapłacicie za to własnymi środkami.

Żeby dobrze się zabezpieczyć na te okoliczności warto posiadać ubezpieczenie które w pełni odpowiada na takie zdarzenia.

Od czego zacząć- ubezpieczenie drona?

Po pierwsze ubezpieczyciel będzie chciał informacje kto będzie operatorem drona czyli kto posiada odpowiednie uprawnienia żeby nim kierować i bierze za niego odpowiedzialność. Konieczne będzie posiadanie odpowiedniej licencji do prowadzenia takiego urządzenia.

Gdy macie już uprawnienia i zakupiliście wymarzonego drona to w dalszej kolejności wybieracie partnera do ubezpieczenia. Godne uwagi i najlepiej żeby było to sprawdzone i duże Towarzystwo Ubezpieczeń które ma specjalne i dedykowane produkty do ubezpieczenia tego rodzaju majątku.

Kolejną rzeczą będzie ubezpieczenie całego pakietu ponieważ dron podobnie jak samochód może sam zostać zniszczony jak i zrobić krzywdę osobom trzecim. Tym samym konieczne będzie przygotowanie ubezpieczenia na OC drona i tzn. Aerocasco (nie mylić z autocasco samochodowym:))

Jaki wniosek?

Wasz agent poprzez wypełnienie wspólnie z Wami odpowiedniego wniosku przeprowadzi Was bezboleśnie przez proces ubezpieczenia. Wniosek który trzeba wypełnić ma odpowiedzieć na takie pytania jak:

– jakie macie doświadczenie w prowadzeniu dronów, jakie macie uprawnienia żeby to robić, gdzie planujecie latać czy będą to tereny zabudowane czy może np.: zalesione, w jakiej przestrzeni powietrznej (tylko Polska czy gdzieś więcej), co konkretnie chcecie filmować i na jaki użytek..

Gdy Wasz agent złoży już wypełniony wspólnie z Wami wniosek rozpocznie się negocjacja składki i samo ubezpieczenie.

Podsumowując nie pozwólcie na to, żeby Wasze urządzenie nie posiadała odpowiedniej ochrony która będzie chronić zarówno Wasz majątek jak i szkody wyrządzone osobom trzecim z tego tytułu.

Zainteresowany? Zajrzyj na mojego bloga:https://ubezpieczeniapuls.pl/

Zadzwoń