Dlaczego płacisz tyle za ubezpieczenie auta?
jesteś tu: Home \ Bez kategorii \ Dlaczego płacisz tyle za ubezpieczenie auta?
6 stycznia 2020 - 19:31 w Bez kategorii

Dlaczego płacisz tyle za swoje ubezpieczenie auta?

Mamy dwa główne czynniki które wpływają na cenę ubezpieczenie auta. To czynniki które głównie „dźwigają” cenę ubezpieczenia Waszego pojazdu. Zastanawiacie się jakie to czynniki?

Po pierwsze Wasze dotychczasowe doświadczenie ubezpieczeniowe .

Czyli to czy posiadacie historię ubezpieczenia? Ile lat jeździcie bezszkodowo? Ile mieliście szkód w ostatnim roku, ile w ostatnich 2 latach a ile w 5ciu?. Te informacje wpływają w rzeczywisty sposób na wycenę waszego ubezpieczenia czyli ile zapłacicie za ubezpieczenia auta.

Drugim czynnikiem wpływającym na cenę ubezpieczenie auta jest wiek ubezpieczonego.

Mówiąc wprost im młodszy kierowca tym większa składka ubezpieczenia. Dlaczego? Ponieważ Towarzystwa Ubezpieczeń promują doświadczonych kierowców którzy jeżdżą ostrożniej. Młodzi kierowcy niestety charakteryzują się większym ryzykiem co zostało wielokrotnie udowodnione poprzez prowadzeni statystyk ubezpieczeniowych. Częściej też biorą udział w ryzykownych zachowaniach i częściej biorą udział w wypadkach. Starsi kierowcy jeżdżą ostrożniej i bardziej odpowiedzialnie.

Przeczytasz więcej https://ubezpieczeniapuls.pl/5-rad-obnizyc-cene-swojego-ubezpieczenia-oc-autocasco/

Podsumowując tą część artykułu młody kierowca który nie ma doświadczenia w prowadzenia auta lub ma za sobą jedną lub więcej szkód zapłaci zawsze więcej za ubezpieczenie swojego pojazdu. Idąc krok dalej żeby móc płacić jak najmniej ubezpieczenia za swój pojazd warto jeździć bezszkodowo przez 2-3 lata co przełoży się na cenę ubezpieczenia Waszego pojazdu.

Czy są inne czynniki wpływające na cenę ubezpieczenia Waszego pojazdu? Oczywiście.

Wpływ na cenę mają również takie kwestie jak:

1. Marka pojazdu. Są określone marki które statystycznie częściej ulegają pewnym zdarzeniom ubezpieczeniowym typu: kradzież czy wypadki. Taka sytuacja podnosi ryzyko związane z posiadaniem pojazdów tych marek.

2. Pojemność pojazdu. Im wyższa pojemność tym większa moc samochodu i jego osiągi. A to wpływa na więcej ryzykownych zdarzeń. Tym samym ma to wpływ na cenę ubezpieczenia auta.

3. Miejsce zamieszkania. Większe miejscowości typu: Gdańsk, Warszawa, Łódź albo Katowice są bardziej narażone na zdarzenia ubezpieczeniowe z uwagi na duży ruch pojazdów w tych miastach. Tym samym zamieszkanie w małych miastach przekłada się na niższe ryzyko ubezpieczeniowe, To też wpływa na cenę ubezpieczenia.

Zaciekawił Cię artykuł? przeczytaj więcej https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/

Reasumując, żeby otrzymać niższą cenę warto jeździć odpowiedzialnie oraz bezszkodowo co się przełoży niższą ceną ubezpieczenia Waszego auta

Zadzwoń