Zgłoszenie szkody w aucie- sprawdzone metody
jesteś tu: Home \ Aktualności \ Zgłoszenie szkody w aucie- sprawdzone metody
zgłoszenie szkody
8 listopada 2020 - 20:51 w Aktualności, Bez kategorii, Filmy, Porady

Najważniejsze cztery czynności żeby szybko zlikwidować swoją szkodę.

Zgłoszenie szkody. Często mnie pytacie o to co zrobić żeby szybko i bezproblemowo zlikwidować własną szkodę. Mówimy tutaj o szkodach na waszych ukochanych pojazdach. Dla wielu moich klientów samochody są niesłychanie ważnym czynnikiem życiowym. I każda negatywna rzecz związana z naszym pojazdem źle na nas Wypływa.

Bardzo często otrzymuje pytanie jak zminimalizować stres związany ze zgłoszeniem szkody na swój samochód. Ja proponuję wykonać następujące czynności. Są one sprawdzone i potwierdzone przez swoich klientów:

Zgłoszenie szkody po pierwsze

Po pierwsze proszę wozić ze sobą odcinek ubezpieczenia. Mimo że nie ma obowiązku wożenia tego odcinka ze sobą to w momencie szkody wpadasz wasz przykro obowiązek poszukiwania i oddzwaniania swojej rodziny lub agenta żeby ustalić jaką macie polisę do kiedy jest ważna i czy na pewno jest ubezpieczenie. A teraz wyobraźcie sobie że macie szkołę bardzo wcześnie rano lub późno w nocy i wtedy jest dużo trudniej telefonicznie to wyjaśnić.

Przeczytaj więcej: https://ubezpieczeniapuls.pl/wysokosc-odszkodowania-co-ma-wplyw/

Zgłoszenie szkody- Oświadczenie nie zapomnij

Po drugie woźcie ze sobą oświadczenie sprawcy lub poszkodowanego wypadku. Internet jest pełen tego typu druków które możecie za darmo wykorzystać u siebie. Wydrukujcie i włóżcie do schowka w samochodzie żeby był w jednym miejscu. W momencie szkody w zależności czy będziecie sprawcą czy poszkodowanym a drugi kierowca przyzna się do kolizji to nie ma konieczności informowania policji tylko możecie spisać oświadczenie zaraz po kolizji. Reasumując w przypadku drobnych stłuczek czy obtarcia jest to bardzo popularne. Wizyta policji zazwyczaj wiąże się dodatkowo z Mandatem. Czyli nie tylko Naprawimy Auto ale będzie trzeba zapłacić mandat.

Kolejną rzeczą o której nie możecie zapominać jest zapytanie sobie numeru telefonu do zgłoszenia szkody.

Dlaczego?

Ponieważ może się okazać że będziecie tak zdenerwowani że trudno wam będzie to znaleźć. Jednocześnie dobrze by było żebyście wiedzieli jaki macie wariant Assistance chociażby po to żeby móc zamówić sobie Auto zastępcze. I spokojnie wrócić do domu drugim autem.
I ostatnia uwaga najważniejsza dobrze by było żebyście zapisali sobie jaki macie wariant likwidacji szkody waszym ubezpieczeniu autocasco.

Zapytacie dlaczego?

Ze względu na fakt, że jest kilka wariantów które znacząco się różnią między sobą. I tak likwidacja szkody w serwisie na częściach oryginalnych to najkorzystniejsza opcja dla ubezpieczonego i zazwyczaj nie wywołuje was dodatkowego stresu związanego z naprawą pojazdu. Otrzymujecie pojazd naprawiony na częściach oryginalnych z gwarancją.
Kolejną opcją bardzo popularną jest likwidacja szkody w warsztatach partnerskich które są certyfikowane przez towarzystwa ubezpieczeń. Likwiduję cię wtedy szkody na tak zwanych zamiennikach o jakości zbliżonej do części oryginalnych. Tutaj mogą się pojawić już pewne roszczenia jaki wątpliwości co do jakości. Natomiast jest to bardzo Popularny sposób i raczej jest pozytywnie oceniony.
Ostatni sposób likwidacji szkody z autocasco to wariant kosztorysowe który jest najmniej korzystne dla klienta zazwyczaj związane z tym że od auta czy poszczególnych jego części jest zabierana amortyzacją co powoduje że ostateczna odszkodowanie które trafią na konto klienta jest bardzo niskie. I w większości przypadków klienci nie są zadowoleni z wypłaty.

Podsumowując zachęcam do sprawdzenia tych wszystkich czynności żeby móc bestresowo zgłosić szkodę z Waszego auta.

Spodobał się artykuł, chcesz przeczytać więcej? zajrzyj tutaj: https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/

Zadzwoń