Wysokość odszkodowania – co ma wpływ?
jesteś tu: Home \ Aktualności \ Wysokość odszkodowania – co ma wpływ?
wysokość odszkodowania
25 stycznia 2020 - 10:02 w Aktualności, Bez kategorii, Filmy, Porady

Wysokość odszkodowania. Dlaczego nie otrzymałem pełnej kwoty pieniędzy za części użyte do naprawy mojego pojazdu Panie Piotrze? Dlatego, że wysokość odszkodowania…Takie pytanie zadał mi mój klient Pan Krzysztof.

Adamkiewicz wyjaśnia ubezpieczenia

Dlaczego nie wypłacono mi odszkodowania za rozbitą płytę grzewczą którą zniszczyłam przenosząc ciężki garnek z zupą zapytała Pani Jadwiga?

Dlaczego mam auto zastępcze tylko na 5 dni Panie Piotrze kiedy ja potrzebuję na 10 dni? To pytanie Pana Roberta.

Gdzie jest recepta na wysokość odszkodowania?

Ze względu na fakt, że nie widzimy związku pomiędzy momentem zakupu a odszkodowaniem powstał ten artykuł. Ponieważ takie i inne pytania wyraźnie mówią o tym, że nie widzimy połączenia posiadanego ubezpieczenia z wielkością wypłaty odszkodowania czy nawet z tym czy za dane zdarzenie ubezpieczeniowe otrzymamy odszkodowanie. W związku z tym powiem Wam, że posiadane przez Was ubezpieczenie, jego rodzaj i zakres ma największy wpływ na to jakie odszkodowanie otrzymacie oraz czy w ogóle otrzymacie.

Przykłady

Przede wszystkim może konkrety? Pan Krzysztof szukał ubezpieczenia dla swojego pojazdu. Celem nadrzędnym była cena za ubezpieczenie. Prosił żeby ubezpieczenie było jak najmniejszym kosztem. Gdy padło pytanie czy mam wykupić amortyzację części żeby podczas likwidacji szkody płacić 100% za zniszczone podzespoły do auta to co Pan Krzysztof powiedział?

Nie Panie Piotrze niech Pan zostawi tak jak jest – co może mi się stać… I właśnie stało się to o czym mówiłem czyli, auto trafiło do naprawy i zostało naprawione zgodnie z zawarty przez Pana Krzysztofa ubezpieczeniem czyli z amortyzacją części do jego pojazdu. Co to jest amortyzacja części?

Jest to odszkodowanie które pomniejsza koszty naprawy pojazdu, o zużycie czyli tzn., amortyzację części waszego auta. Współczynnik amortyzacji wyliczany jest zakład ubezpieczeń procentowo.

Zainteresowany? Przeczytaj więcej na moim Facebooku:https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/

Wybór cenowy to słaby wybór

Inny problem o którym opowiedziałem na początku tego artykułu dotyczy zniszczonej płyty grzewczej. Mój klient Pani Jadwiga pyta dlaczego nie otrzyma odszkodowania za taką szkodę.

Przypomniałem Pani Jadwidze, że podczas zwierania ubezpieczenia zaproponowałem jej rozszerzenie ochrony ubezpieczenia o tzn. szkody własne czyli ubezpieczenie w wariancie ALL RISK od wszystkich ryzyk. Na moment rozmowy o ofercie Pani Jadzi stwierdziła, że nie opłaca jej się dopłacać do ubezpieczenia 100 zł. za wariant ALL RISK który zabezpiecza przed szkodami własnymi właśni takimi jak zniszczenie płyty grzewczej czy pogryzienie przez psa kanapy itp. Stąd nie ma możliwości żeby była odpowiedzialność. W związku z tym warto słuchać swojego agenta w momencie przedstawienia oferty bo wypadki chodzą po ludziach.

Kiedy decydują się losy twojego odszkodowania?

Trzecim przykładem jest brak auta zastępczego dla mojego klienta Pana Roberta. Dlaczego?

Bo jak Pan sobie przypomina podczas zakupu pojazdu namawiałem Pana na szerszy zakres ubezpieczenia Assistance płatny dodatkowo o 60 zł gdzie auto zastępcze było na minimum 10 dni.

Tym samym, okazuje się, że decyzję podejmowane w momencie zakupu mają olbrzymi wpływ na wielkość wypłaty jak w ogóle sens wypłaty samego odszkodowania. Prawdopodobnie właśnie w momencie zakupu ubezpieczenia decydują się losy twojego przyszłego odszkodowania.

Jakie rozwiązanie na wysokość odszkodowania?

Dlatego jest to niewiarygodne prawda? Podsumowując tak ważne jest poświęcenie nieco uwagi w momencie gdy decydujecie o tym jakie ubezpieczenie wybrać. Warto zaufać dobremu agentowi i pozwolić żeby jego rekomendacja była dla Was wiążąca.

wnioskując o dobre odszkodowanie przypomnij sobie jak zawierałeś ubezpieczenie.

Przeczytaj więcej na moim blogu:https://ubezpieczeniapuls.pl/

Zadzwoń