Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk
jesteś tu: Home \ Aktualności \ Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk
ubezpieczenie all risks
5 listopada 2020 - 20:26 w Aktualności, Bez kategorii, Filmy, Porady

Czy istnieje taki ubezpieczenie? Co to w ogóle znaczy ubezpieczenie od wszystkich ryzyk?

A skoro od wszystkiego to może od niczego?

Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk. Postaram się dzisiaj odpowiedzieć na wasze wątpliwości. Ubezpieczenie o którym mówimy nosi potoczną nazwę all risks .
Czyli ubezpieczenie od wszystkich ryzyk.

Przeczytaj więcej: https://ubezpieczeniapuls.pl/ubezpieczenie-all-risks/

Musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie po co nam ubezpieczenie domu lub mieszkania. Każdy z nas myśli o tym samym czyli w momencie szkody lub innego nieszczęśliwego zdarzenia w naszym domu lub mieszkaniu chcemy mieć wsparcie finansowe. Od wielu lat wszystkie ubezpieczenia domu lub mieszkania były robione na ryzykach nazwanych.

Co to znaczy ryzyka nazwane?

To są ryzyka które z definicji określają zakres odpowiedzialności np. ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych oznacza że nasza Polisa będzie nas chronić w przypadku spalenia mieszkania czy innych zdarzeń na które nie mamy wpływu typu deszcz huragan czy zerwany Dach z powodu wiatru.

Dodatkowe wsparcie.

Ubezpieczenie all risk daje nam dodatkowe wsparcie w postaci szkód nietypowych takich jak zwierzęta, szkody własne czy inne zdarzenia które są w stanie nam przyjść do głowy.

Szkody własne

Na pewno ogromną zaletą ubezpieczenia all risk jest odpowiedzialność za szkody własne. To jest nowość na rynku czyli sami sobie zrobimy szkodę i dostajemy odszkodowanie.

Czy to możliwe? Oczywiście.

Pamiętajmy że przy szkodach własnych jest udział Własny w szkodzie czyli jeśli uszkodziliśmy coś we własnym domu i kosztuje to 2000 zł. to otrzymamy pewnie około 1500 zł po odjęciu naszego udziału z powodu tego że jest to szkoda nasza własna.

Przeczytaj więcej: https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls


Innym przykładem będą szkody jakie do tej pory nigdy byśmy nie zlikwidowali w klasyczny ubezpieczeniu mieszkania lub domu np. nasze zwierzę zniszczy, lub pogryzie bardzo drogi Mebel w naszym domu okazuje się że all risk zlikwiduje taką szkodę.

Czy coś nas ogranicza?

Gdy się zastanowimy od czego tak naprawdę zabezpiecza tego rodzaju ubezpieczenie to nic nas nie ogranicza ponieważ nie ma zdarzeń na które nie moglibyśmy otrzymać odszkodowania. I to jest wyjątkowe. Ma oczywiście swoje wady. To ubezpieczenie ma nieco wyższą cenę od klasycznego ubezpieczenia oraz udział własny w szkodach które sami sobie zrobimy. Te minusy nie wpływają znacząco na atuty tego produktu i zdecydowanie przewyższają wszystko co do tej pory znamy jeśli chodzi o ubezpieczenie majątku.
Podsumowując ubezpieczenie o którym mówię ma najszerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Obejmuje wiele ryzyk. To ubezpieczenie Pokrywa koszty wszystkich szkód które nie zostały wyłączone w umowie ubezpieczenia czyli nie ma ich w warunkach wyłączeń. Likwidacja szkody jest taka sama jak w przypadku każdego innego ubezpieczenia.

Czy warto posiadać ubezpieczenie od wszystkich ryzyk?

Myślę że odpowiedź jest prosta. Oczywiście że warto i bardzo często ubezpieczenie obroni się przy pierwszej szkodzie kiedy odzyskamy pieniądze na nasze konto.
Zapytaj mnie o swoje ubezpieczenie a ja tobie zaproponuje all risk.

Zadzwoń