Ubezpieczenie pojazdu. Czy muszę je posiadać?
jesteś tu: Home \ Aktualności \ Ubezpieczenie pojazdu. Czy muszę je posiadać?
ubezpieczenie pojazdu
22 stycznia 2020 - 21:56 w Aktualności, Bez kategorii, Filmy, Porady

Ubezpieczenie pojazdu. Przede wszystkim każdy właściciel pojazdu mechanicznego w Polsce jest zobowiązany do posiadania ubezpieczenie pojazdu. Jest to obowiązek z tytułu posiadania pojazdu. Takie ubezpieczenie nazywa się OC.

Kogo chroni OC ubezpieczenie pojazdu?

OC to odpowiedzialność cywilna posiadacza pojazdu mechanicznego czyli tzn. OC samochodu.

Nieustająco mam pytania od moich klientów po co nam takie ubezpieczenie albo to jest OC posiadacza pojazdu mechanicznego? Odpowiem tak.

Macie wolny milion złotych? Nie sądzę.

Wyjeżdżacie swoim samochodem poza granice miasta, przyśpieszacie, jedziecie blisko krawędzi jezdni. Nagle zza zakrętu wyjeżdża rowerzysta który jedzie naprzeciwko Was. Oślepia go słońce.

Wjeżdża prosto pod Wasze koła… Pisk opon, hamowanie i odgłos uderzenia. Czujecie, że stało się coś złego. Wnioskując dalej…

Wysiadacie z auta, rowerzysta leży obok w rowie melioracyjnym, nie oddycha. Dzwonicie po pogotowie i policję. Karetka przyjeżdża i zabiera rowerzystę do szpitala gdzie rozpoczyna się walka o jego życie. W tym czasie wy jesteście przesłuchiwani przez policję na okoliczność wypadku.

W związku z tym krok po kroku wyłania się obraz tego strasznego wydarzenia. Okazuje się, że rowerzysta jechał poprawnie. Czujecie konsternację, zdumienie i strach. To Wy doprowadziliście do tego wypadku i to Wasza wina, że ten człowiek walczy w szpitalu o swoje życie.

W przeciwieństwie do nas rowerzysta miał rodzinę, pracował i utrzymywał całą rodzinę i dzieci. Przeżył jednak został kaleką i do końca życia będzie jeździł na wózku. Ze względu na powyższe żona idzie do sądu i żąda sprawiedliwości a dokładnie odszkodowania za brak męża i jego leczenie, dzieci potrzebują jeść, ubierać się i chodzić do szkoły ktoś musi za to zapłacić. Cała rodzina bardzo przeżyła to zdarzenie i żąda zadośćuczynienia od Was za ten wypadek. Koszty renty, odszkodowania i zadośćuczynienia przekroczą milion złotych.

Kto za to zapłaci? Wy z waszego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego.

Teraz rozumiecie jak ważne jest jego posiadanie?

Przeczytaj więcej na moim Facebooku: https://www.facebook.com/ubezpieczeniapuls/

Na drugim biegunie jest ubezpieczenie które faktycznie zabezpiecza Wasz pojazd czyli Autocasco.

Autocasco chroni auto nie człowieka- ubezpieczenie pojazdu

Podobnie jak OC to tez ubezpieczenia. Jednak AC zabezpiecza pojazd i to podstawowa różnica pomiędzy OC a autocasco w skrócie AC. Czyli jest to ubezpieczenie chroniące pojazd z tytułu stłuczek, kradzieży czy innych zdarzeń związanych z użytkowaniem Waszego pojazdu.

Wyjeżdżacie z parkingu i nagle bum uderzacie w auto innego kierowcy. Naprawa Waszego pojazdu musi się odbyć poprzez ubezpieczenie Autocasco ponieważ to Wasza wina. Gdybyście nie mieli tego ubezpieczenia to trzeba za szkody zapłacić z własnej kieszenie. Czasami będzie to kilkaset złotych a czasami kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Prawdopodobnie posiadanie tego ubezpieczenia w przypadku pojazdów nowszych kilkuletnich jest praktycznie nieodzowne. Wyobrażacie sobie, że nie posiadacie tego ubezpieczenia i Wasze nowe auto zostanie skradzione po kilku dniach od zakupu? Stać Was na to? Przypuszczam, że nie . A skoro tak to koniecznie musicie posiadać ubezpieczenie Autocasco. Przede wszystkim to ochrona Waszych pieniędzy.

Jakże ważne dodatki.

Zarówno OC jak i Autocasco praktycznie w całości zabezpieczają Wasze pojazdy. Do pełnego „pakietu” brakuje jeszcze ubezpieczenie Assistance czyli holowania w przypadku zdarzeń lub auta zastępczego. I brakuje NNW Kierowcy i Pasażera czyli następstw nieszczęśliwych wypadków.

To się nazywa pakiet

Godne uwagi jest fakt, że dopiero taki pakiet czyli OC (odpowiedzialność cywilna posiadacza pojazdu), AC (Autocasco), NNW (Następstwa nieszczęśliwych wypadków Kierowcy i Pasażera) oraz Assistance daje pełną ochronę Waszego pojazdu. Ważnym aspektem jest, że tylko pełna ochrona jest w stanie zabezpieczyć wszystkie zdarzenia.

Przeczytaj więcej na moim blogu:https://ubezpieczeniapuls.pl/

Zadzwoń