Po co mi ubezpieczenie na wyjazd?
jesteś tu: Home \ Bez kategorii \ Po co mi ubezpieczenie na wyjazd?
Ubezpieczenie na wyjazd
8 stycznia 2020 - 11:02 w Bez kategorii

Po co mi ubezpieczenie na wyjazd? – koszty Waszego transportu mogą przewyższyć koszty leczenia!.

W tym artykule na bazie konkretnego przykładu opowiem jak polisa podróżna ratuje Twoje pieniądze i zdrowie.

Ale od początku. Przede wszystkim przed wyjazdem za granicę, zwróć uwagę na wysokość sum ubezpieczenia dotyczących leczenia i kosztów transportu. Skręcenia, Stłuczenia, złamania, zwichnięcia – przy takich wypadkach potrzebna będzie pomoc w zorganizowaniu opieki medycznej wraz z pokryciem kosztów badań i samego leczenia…

Po co Nam ubezpieczenie na wyjazd?

Opowiem na przykładzie kosztów Waszego transportu. Przy wykupie Waszej polisy na narty lub inny wypoczynek zwróć uwagę na koszty twojego transportu po wypadku.

Twoja droga do domu może być bardzo dłuuuga i szalenie kosztowna. Pamiętaj, że najpierw musisz być transportowany ze stoku lub innego miejsca zdarzenia, przez szpital, aż do domu w Polsce.

A konkretnie?

Na początku możesz być transportowany (często helikopterem) ze stoku do najbliższego lekarza lub przychodni- miejsca gdzie wstępnie ocenią twój stan zdrowia. Jeśli okaże się, że może być konieczny zabieg lub coś poważniejszego. Albo z uwagi na twój poważny stan te zabiegi nie będą mogły być tam wykonane. Jeśli twój stan będzie bardzo poważny żebyś samodzielnie mógł wrócić do Polski (i leczyć się na koszt NFZ), to trzeba będzie dalej Cię transportować. Do bardziej wyspecjalizowanego szpitala. Podróż powinna się odbywać specjalistycznym pojazdem, przystosowanym do przewozu osób z Np: poważnymi urazami kręgosłupa.

To wszystko musi kosztować.

I to sporo. Jeśli jesteś poważnie poszkodowany i nie możesz sam funkcjonować to istnieje potrzeba zorganizowania kolejnego transportu medycznego – tym razem do Polski. Ze względu na to sytuacja się zmienia.

W związku z tym to sprawia, że koszty twojego transportu często przewyższają koszty samego leczenia.

Ciekawy artykuł?. Przeczytaj więcej: https://www.facebook.com/Ubezpieczenia-podr%C3%B3%C5%BCne-24-h-na-dob%C4%99-101944708004866/?modal=admin_todo_tour

Niezmiernie ważna jest również odpowiedzialność cywilna. Jeśli na stoku wjedziesz w kogoś, i uderzysz go przez przypadek i na skutek tego nieszczęśliwego wypadku osoba trafi do szpitala, możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Dlatego pamiętajmy ze musimy wówczas pokryć nie tylko koszty leczenia takiej osoby, ale też zniszczonego przez nas mienia jeśli coś zniszczyliśmy.

Same koszty szpitalne to często wydatek rzędu 1500-2000 euro. Znane są przypadki, że osoby nieposiadające polisy zmuszone były brać kredyt, żeby spłacić roszczenia osób trzecich… Godne uwagi jest to, że nie trzeba tego robić.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd?

Ubezpieczenie na tydzień dla 3 osobowej rodziny to koszt od 100-200 zł. Stawka ta obowiązuje w przypadku amatorskiego uprawiania narciarstwa i w zależności od tego co konkretnie wybierzemy dodatkowo w zakresie ubezpieczenia podróżnego. ……

Czy powyższe nie jest wystarczające żeby odpowiedzieć na pytanie „ Po co Nam ubezpieczenie podróżne”?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed wyjazdem?

Podsumowując- poświęćmy kilka minut przed wyjazdem na zapisanie numeru polisy oraz numeru do kontaktu, na wszelki wypadek jeśli polisę mamy w wersji elektronicznej, trzymajmy ją w skrzynce mejlowej oznaczoną tak, byśmy mogli do niej szybko dotrzeć.


Przeczytaj więcej na moim blogu; https://ubezpieczeniapuls.pl/4-roznice-pomiedzy-karta-ekuz-a-prywatnym-ubezpieczeniem-na-wyjazd/

Zadzwoń